nurkowanie hurghada

nurkowanie

Hurghada nurkowanie

Hurghada

Hurghada mapa

 

Hurghada Nurkowanie

Nurkowanie hurghada

HURGHADA

HURGHADA WYCIECZKI

HURGHADA POGODA

HURGHADA LOTNISKO

HURGHADA ZAKUPY I ROZRYWKA

HURGHADA - ZEMSTA FARAONA

HURGHADA PLAZE

HURGHADA KOMUNIKACJA

HURGHADA NURKOWANIE

 

Hurghada (Hurgada) Egipt to najwiekszy kurort nad Morzem Czerwonym. Hurghada to nowoczesny Egipski ośrodek wypoczynkowy przyciągający amatorów słońca i nurkowania. Hurghada oferuje ciepłe, błękitne morze czerwone z pięknymi rafami koralowymi. Piaszczyste plaże w Hurghadzie zachęcają do spokojnego wypoczynku oraz kąpieli słonecznych. W centrum miasta Hurghada odnaleźć można tradycyjne kawiarnie i restauracje. Hurghada jest też dobrą bazą wypadową dla wycieczek do Kairu, Luksoru oraz Asuanu. Hurghadę można podzielić na 3 części rozciągnięte na odcinku około 40 kilometrów :

Hurghada Sakkala

Hurghada Sakkala to nowa część Hurghady rozpoczynająca się na rondzie zwanym Sakkala i ciągnąca się kilka kilometrów do supermarketu Abu Ashara. Hurghada Sakalla pełni rolę nowego centrum Hurghady. W tej części Hurghady znajdują się liczne bary, puby i dyskoteki odwiedzane przez turystów. Hurghada Sakalla to najlepsze miejsce w Hurghadzie na zakupu. Znajduje się tam wiele supermarketów w których można kupić podstawowe produkty spożywcze i nie trzeba negocjować cen.

Każdy t urysta przylatujący do Hurghady w Egipcie jest dwa razy na lotnisku. Na lotnisku w Hurghadzie panuje ciągły tłok. Po lądowaniu na lotnisku w Hurghadzie wszyscy turyści kierowani są do hali przylotów. Tutaj zanim turysta uda się do odprawy paszportowej musi dostać wizę egipską. Uzyskanie wizy egipskiej na lotnisku w Hurghadzie jest bardzo łatwe, udajemy się do jednego z wielu kantorów wymiany walut znajdujących się na lotnisku, płacimy 25 USD (najlepiej mieć odliczone) i pan wkleja nam wizę egipską do paszportu. Mając wklejoną wizę egipską i wypełnioną kartę przylotu (którą otrzymaliśmy w samolocie) udajemy się do odprawy paszportowej i pan oficer przybija pieczątkę. Wiza egipska wydawana w Hurghadzie upoważnia do przebywania na terenie Egiptu przez 30 dni od daty przylotu. Następnie udajemy się do części lotniska zwanej halą bagażową, gdzie odnajdujemy bagaż. Następnie rezydent prowadzi całą grupę do autokaru który rozwozi turystów do ich hoteli w Hurghadzie. W czasie wylotu z Hurghady do domu należy pamiętać, aby nie mieć nadbagażu. Każdy dodatkowy kilogram kosztuje nawet 10 Euro.

Hurghada ma klimat zwrotnikowy pustynny i  suchy, gdzie przez cały rok świeci słońce. Najchłodniejsze miesiące w Hurghadzie to styczeń  i luty, wtedy temperatura powietrza  w dzień wynosi około  + 21 °C , wieczorem +12 °C  a nad ranem spada nawet do 5 °C. Temperatura  wody w miesiącach zimowych  w Morzu Czerwonym w okolicach Hurghady wynosi   około + 20 °C). W miesiącach zimowych pogoda nie jest najlepsza na nurkowanie, zazwyczaj wieje silny wiatr powodujący spore fale na morzu i niosący sporo kurzu pustynnego. Najcieplejsze miesiące w Hurghadzie to lipiec i sierpień  -  temperatura powietrza wynosi około 35 °C (temp. wody około  +28 °C). Odczuwalna temperatura w Hurghadzie jest jednak inna niż w Polsce ze względu na niższą wilgotność powietrza.  Temperatura w Hurghadzie wynosząca ok.  + 30 °C odpowiada polskiemu 24 °C. Poza tym często wieje chłodny wiatr od Morza Czerwonego łagodzący wysoką temperaturę. Największy sezon turystyczny w Hurghadzie  trwa od kwietnia do października dzięki korzystnym temperaturom powietrza, umiarkowanym wiatrom oraz ciepłym wodom Morza Czerwonego.

Najlepszym miejscem do zrobienia zakupów w Hurghadzie jest Sakalla oraz bazar w dzielnicy Hurghady - Dahar. Ceny w wielu sklepach w mieście Hurghada nie są podawane i cenę trzeba negocjować. Zazwyczaj cena wymieniona przez sprzedawcę jest 3 razy wyższa od końcowej. Egipcjanie mieszkający w Hurghadzie są mistrzami targowania się. Zazwyczaj zapraszają do swoich sklepów, aby zaprezentować towar. Często gdy wydamy w jego sklepie znaczną kwotę pieniędzy sprzedawca zaprasza nas na herbatę. Zakupy należy raczej robić samodzielnie nie kożystając z ulicznych pomocników. Taki "doprowadzacz" musi otrzymać prowizję od sprzedawcy. Sklepy są czynne do późnych godzin nocnych. Egipt jest krajem islamskim i napoje alkoholowe są dostępne tylko w barach , pubach , na dyskotekach oraz sklepach wolnocłowych (każdy turysta moze kupić 3 butelki 48 godzin po przylocie do Hurghady). Zakup alkoholu jest odnotowywany wpisem do paszportu. Hurghada jest też dobrym miejscem do zakupu sprzętu do nurkowania, który jest tańszy niż w Polsce. Hurghada

Hurghada dzięki swojemu  dobremu  położeniu jest świetną bazą wypadową do innych części Egiptu jak Kair, Asuan czy  Luxor. Wcześniej w Hurghadzie moża było wykupić taką wycieczkę fakultatywną w niezależnie działających w Hurghadzie biurach podróży Od 2006 roku na wycieczki fakultatywne do Kairu, Asuanu lub  Luxoru można pojechać tylko z biurem podróży z którym przyjechali Państwo do Hurghady. Lokalne biura podróży mogą  organizować wycieczki fakultatywne tylko w okolicach Hurghady (safarii pustynne , quady). Jeżeli chcieliby Państwo wybrac się na nurkowanie to zachęcam do skorzystania z naszej oferty. Cena jest podobna jak u rezydenta, ale gwarantujemy znacznie lepszą jakość usług.

Wielu turystów jadących do Egiptu i do  Hurghady  ma problemy z układem pokarmowym. Ta choroba  nazywana jest ”zemstą faraona” i objawia się biegunką, bólami brzucha, wymiotami i bólami w kościach. Zemsta Faraona jest   spowodowana odmienną florą bakteryjną do której nasz organizm nie jest przygotowany oraz gwałtowną zmiana diety na warzywno owocową. Praktyczne we wszystkich egipskich aptekach można kupić leki na "zemstę faraona". Najbardziej popularnym lekiem jest ANTINAL (egipski  Nifuroxazyd) , do kupienia w każdej aptece w Hurghadzie kosztujący 10 funtów Egipskich (2 USD) i można go kupić bez recepty. Dawkowanie pierwsza dawka 2 tabletki i nastepnie po jednej co 6 godzin. Wiele osób poleca też ENTOCIT. W przypadku ostrych dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem:

Co zrobić żeby nie zachorować na zemste faraona :

- nie pić wody z kranu , nie pić napojów z lodem, lód jest często robiony  z wody z kranu
- unikać produktów surowych typu sałatki , owoce , soki owocowe i lemoniady podawane  w hotelach
- unikac produktów mlecznych, jogurty, lody itp.
- po każdym posiłku odrobina 50 g czystej wódki lub szklanka coca coli
- zjadać produkty pieczone lub gotowane
- jedz umiarkowanie

Nie ma w Hurghadzie typowej komunikacji publicznej. Transport zapewniają kursujące co kilka minut białe minibusy (pełne Egipcjan) cena przejazdu (1-2 LE) i pomarańczowe taksówki (cene trzeba ustalić z góry, krótka trasa 10 LE długa ok 20 LE). Oczywiście płacić naleźy dopiero przy wyjściu. Jeżeli podróżujemy busem po dojechaniu do miejsc przesiadkowych należy wysiąść (jak wszyscy) i zmienić busa. Jeśli tego nie zrobimy kierowca pojedzie dalej jako taksówka i zapłacimy więcej. Główny punkt przesiadkowy w Hurghadzie znajduje się na północnym rondzie Sakali. Dworzec autobusowy w Hurghadzie z którego kursują aurobusy do większych miast Egiptu znajduje się w starej części Hurghady - Dahar

Hurghada i rafy koralowe Morza Czerwonego przyciągają wielbicieli nurkowania. Hurghada dzięki swojemu położeniu posród 50 raf koralowych jest jednym z najlepszych miejsc do nurkowania. Wysokie zasolenie Morza Czerwonego sprawia, że widoczność pod wodą dochodzi do 35 m. W Hurghadzie znajduje się około 180 baz nurkowych więc jest z czego wybierać. Nurkowanie z akwalungiem jest sportem bezpieczne pod warunkiem przestrzegania pewnych zasad. Przy wyborze bazy nurkowej nie należy kierować się wyłacznie ceną nurkowań, gdyż wiele tanich baz egipskich oferuje niskią jakość usług oszczedzając na serwisie sprzętu czy zatrudnieniu wykfalifikowanego personelu. Przypadki prowadzenia kursu nurkowania przez osobę nie posiadającą zadnych uprawnień czy zgubienia nurka w czasie nurkowaniu są w Hurghadzie dość częste, dlatego zapraszamy do skorzystania z naszej oferty nurkowania intro lub kursu nurkowania (nurkowym Hurghada)

Większość hoteli w mieście Hurghada leży nad morzem i ma prywatne plaże. Jesli mieszkasz w takim hotelu możesz kożystać z niej bezpłatnie. Wiekszość plaż w Hurghadzie jest prywatna. Jeśli znudzi Ci się twoja plaża przyhotelowa możesz wstąpić do innego hotelu (polecam hotel Old Vik) i po wniesieniu oplaty (30 LE) można z niej kożystać cały dzień. Czasami w cenie wstępu na plażę w Hurghadzie są darmowe drinki lub piwo. W Hurghadzie znajdują sie także plaże publiczne na które przychodzą tłumnie rodziny Egipskie. Pogoda w Hurghadzie jest zawsze słoneczna i prawie nigdy tu nie pada deszcz.

Hurghada Dahar

Dahar zwanay także Downtown to najstarsza "arabska" część Hurghady. W tej części hoteli jest mniej i są położone głównie nad morzem. Warto tu przyjechać szczególnie wieczorem i pospacerować uliczkami koniecznie zaglądając na bazar.

Hurghada Village Road

Hurghada Village Road (zwana także Mamsha) )to część Hurghady ciągnącą się na południe od hotelu Mariot na odcinku kilkunastu kilometrów w kierunku Safagi. Znajdują się tutaj liczne hotele, aquaparki i supermarkety w tym największe w Hurghadzie supermarkety SENZO oraz CARREFOUR.

centrum nurkowe Hurghada
kursy nurkowania Hurghada
nurkowanie Hurghada
intro nurkowanie Hurghada
cennik nurkowanie hurghada
hurghada nurkowanie

Hurghada Polskie centrum nurkoweHurghada Egipt